KONST / Litografier / Färglitografi 11731517
nr 1173 1517
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, 120/260. Signerad, numrerad 1971, motivet: 69x48
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 2 april 2018
kl 19:01:35
300 kr
400 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes